Royal Rangers v Kašavě

39. Přední hlídka


Vítejte na stránkách 39. Přední hlídky Royal Rangers v Kašavě.

Víkendovka Objevování Hostýnských vrchů

img_7461Jaro se chýlí ke konci, a tak se Royal Rangers vydal na dvoudenní výlet. Akce se jmenovala „Objevování Hostýnských vrchů“ a o vrcholy, kopce a kopečky nebyla nouze.
Vyšli jsme z Chvalčova, kam nás dovezl autobus. Dětí bylo 17, další se měly připojit až následující den. Vytvořili jsme čtyři týmy a každý obdržel mapu a navigaci GPS. Během cesty plnily úkoly, dávaly zajímavým místům vlastní názvy a hrály pochodové hry. Cílem páteční části výpravy bylo zdolání nejvyššího vrcholu Hostýnských vrchů – Kelčský Javorník.
Na Tesáku jsme rozdělali oheň, opekli si špekáčky, dojedli svačiny z domu a připravili se na spánek pod širým nebem. Byla teplá noc, ale časně ráno byli někteří probuzeni silným ptačím zpěvem.
Ráno bylo v duchu připravování čaje, balení a nakupování drobností v tamější chatě. Přidali se k nám další čtyři turisti, a tak jsme mohli vyrazit dál.

Cestou na Pardus nám počasí přálo. Zpívali jsme si, plnili úkoly a ťapali a ťapali. Na Rusavě jsme se občerstvili zmrzlinou a pak vyrazili dál. Jenže počasí se změnilo. Jednu přeháňku jsme překonali a promočeni začali připravovat oběd. Rozdělat oheň z mokrého dříví za pomocí březové kůry z KPZ nebyl problém. Ten nastal, až když se blížil černý mrak, který nevěstil krátký osvěžující deštík. Honem jsme všechno sebrali a utíkali do blízkého hotelu Nad přehradou. První kapky nás chytily už u dveří. Nečekali jsme na lepší počasí jen tak, ale objednali si vývar a čaj. Déšť zatím zmírnil. V pláštěnkách jsme vyšli vstříc mokrému dobrodružství.

Cestou na Vlčkovou (jakožto bližší cíl než předem plánovaná Držková) jsme zdolávali kopce v lesích a potkávali jednoho mloka za druhým. Celkem sedm statečných malých tvorečků. Celou cestu každé družstvo neslo balónek napuštěný vodou, za který bylo zodpovědné. Po napojení na asfaltovou cestu začali někteří odvážlivci učit balónek „chodit“. A to tak, že ho mrštili na zem jako bowlingovou kouli po stružkách valící se vody. Uspořádali i závody. Dobrá nálada nás neopouštěla. Zpěv se ozýval až do poslední chvilky, než se děti shledaly se svými rodiči. Špinavé, mokré, ale spokojené.

Poděkování patří

  • Obci Kašava za finanční podporu při nákupu GPS navigací (z Fondu kultury a sportu)
  • Romanovi Pavelkovi za pomoc při přípravě trasy a za doprovod
  • Šárce Marcoňové a Jitce Řezníčkové za pomoc a zásobování
  • Jaroslavovi Holému a Janovi Marcoňovi za zapůjčení auta k přípravě trasy
  • Sport hotel Tesák za bezplatné zázemí a možnost ubytování
  • Hotel Nad přehradou v Rusavě za vlídné přijetí a přípravu polévky
  • Všem rodičům, kteří nabídli svou pomoc

[nggallery id=4]

 

.

Zanechat komentář