Royal Rangers v Kašavě

39. Přední hlídka


Vítejte na stránkách 39. Přední hlídky Royal Rangers v Kašavě.

Naše hlídka na Ringoturnaji 2012

V sobotu 5. května jsme v počtu 14 royalistů vyrazili do Křižanova na dlouho očekávaný Ringoturnaj – patnáctý v řadě.
Cesta vlakem uběhla rychle, pak pár kilometrů do střediska, ubytovat a hurá na obchůzku. Než začal večerní program, měli jsme „osahaná“ hřiště, očuchané jezero a prokouknuté chatky a snězenou večeři.
Na večerní program se nás v jídelně sešlo všech kolem 400 lidí (z toho 360 dětí). Úvodem se představilo několik předních hlídek (mezi nimi i naše 39. PH Kašava), řekly důležité organizační informace, zazpívalo se několik chval a oficiálně se ukončil první den.

V neděli po ranním slavnostním nástupu se rozjely turnaje podle nahlášených družstev. Za Kašavu nastoupily 2 týmy mladších a 2 týmy starších dětí. Hrál se celý den s přestávkami na jídlo. Když jsme zrovna nehráli, mohl si každý obejít doprovodné programy, kterých bylo celkem 20. Jednalo se o stanoviště jako střelba z luku, kuše, vzduchovek, bungee running, chůze po gibon gumě, hod noži, střelba na plechovky, projížďka na lodích (Pálavy, rafty), lakrosový hod, výroba koulí z provázku, ozdoby z vlny, tvorba dřevěného hlavolamu, skákání na trampolíně, hod kruhy na kuželky,… Za získaných 13 podpisů ze stanovišť si děti mohly vybrat odměnu z nabídky (sladkou, praktickou či dekorační).

Jen co se odehrály plánované zápasy, spustilo se krupobití. Ale to nám nevadilo, protože jsme byli schovaní pod střechou na program. Téma bylo Přátelství mezi lidmi. Děti se mohly zamyslet nad tím, zda mají dobrého přítele a zda jsou dobrým přítelem lidem kolem sebe.

Pondělí byl druhý „hrací“ den. K doprovodným programům přibylo i lanové centrum. Dále se hrály postupové zápasy a nakonec i závěrečné rozhodujících. I když jsme se v posledním kole neobjevili, aspoň jsme si zahráli a vyhráli si. Sice to zamrzí, ale máme motivaci na další rok, že jsme nebyli, jak se říka, „na ocasu“.
Zase nás večer navštívil déšť – a vybral si dobu večeře a programu, což nám nevadilo. Téma dnešního večera bylo Přátelství s Bohem. Že se má vztah s Bohem opravdu budovat, nemá se zanedbávat. Mohli jsme usínat a přemýšlet o opravdovém přátelství.

Ringoturnaj utekl jako voda. V úterý ráno jsme se nabalili, uklidili celé středisko, rozebrali krabici „nálezy a ztráty“ a seřadili se k závěrečnému nástupu. Na památku jsme dostali „odznáček“ Ringoturnaje, pokochali se dorty pro vítěze, rozloučili se a šupajdili domů. Těch několik kilometrů jsme museli skoro proběhnout, aby nám neujel vlak. Ale všechno jsme stihli, ve vlaku si odpočinuli a ve Zlíně nás čekali už nedočkaví rodičové.

I když podle předpovědi na tento termín v Křižanově vycházely deště, přeháňky a oblačno, všechno jsme stihli odehrát (dokonce se i trošku opálit) a NIKOMU se na Ringoturnaji nestal žádný úraz.
Věřím, že se mnou budou všichni zúčastnění souhlasit, když řeknu, že se na příští Ringoturnaj budem těšit.

Věra Vlková

Fotogalerie: http://rrkasava.rajce.idnes.cz/Ringoturnaj_2012/

 

.

Zanechat komentář